domůdomů tisktiskni mapamapa

Dentální hygiena dovolená od 26. 6. do 7. 7. 2024
titulní obrázek

 Služby

Bělení zubů

Bělení zubů v ordinaci je velmi oblíbená a naprosto bezpečná procedura, jsou-li dodržena určitá pravidla. Ať už plánujete svatbu, sraz se spolužáky po dvaceti letech, pracovní pohovor, chystáte se vstoupit do modelingu nebo Vám jen nevyhovuje barva Vašich zubů, bělení je přesně to, co hledáte.

S přibývajícím věkem, častější konzumací nápojů a potravin obsahujících pigmenty nebo kouřením získávají zuby tmavší odstín.

Podle nedávno zveřejněné studie je 55.1% pacientů nespokojeno s barvou svých zubů a 23.3% si je dokonce zakrývá, když se smějí. Mnozí lidé se snaží vybělit si své zuby laicky doma pomocí volně prodejných přípravků. Odborná veřejnost dobře ví, že mnohé z těchto přípravků nefungují vůbec nebo jen krátkodobě (např. bělící zubní pasty často obsahují alkohol, který odvodní zubní sklovinu a zuby pak přechodně vypadají bělejší). Některými prostředky si však mohou pacienti i ublížit (poleptání dásní, sliznic apod.). Doma nikdy nelze dosáhnout stejného a hlavně srovnatelně kvalitního výsledku jakého je možné docílit při ordinačním bělení.

Výhodou ordinačního bělení je úspora času a okamžitý účinek (vybělení o 8 až 9 odstínů). Pokud má pacient zájem, je možno nechat vyrobit v laboratoři přesnou formu na domácí bělení, zhotovenou dle otisků zubů pacienta. Využívá se k domácímu dobělení a jako udržovací terapie, která může následovat po terapii ordinační.

Postup:

Bělení se provádí se na očištěných zubech, je nutno odstranit plak a zubní kámen (zahrnuto v ceně). Poté se odstíní dásně nanesením speciálního, světlem tuhnoucího gelu (aby nedošlo k jejich poleptání během bělení). Následuje aplikace bělícího gelu s peroxidem vodíku na plochy zubů ve viditelném úseku a krátké ozáření speciální lampou s modrým světlem, která celý proces výrazně urychlí. Postup se opakuje 3-4x. Celý zákrok trvá přibližně hodinu a je zcela bezbolestný. Bělení zubů může zcela výjimečně způsobit dočasné zvýšení citlivosti zubů. Citlivost zubů mizí během několika dnů. Nicméně aby se tomuto jevu předešlo, aplikuje se po skončení bělení tzv.desenzibilizér.

Video: Beyond bělící systém (anglicky)

  >>> přehraj video

Video:

video

Některé fotografie:

obr obr obr

všechny fotky